Nagrody dla najlepszych na UMK

Najlepszy student-sportowiec Mirosław Ziętarski i najlepszy absolwent UMK w minionym roku akademickim mgr inż. Mateusz Kowalski fot. fot. Andrzej Romański

Inauguracja nowego roku akademickiego była okazją do uhonorowania największych sukcesów naukowych i artystycznych osiągniętych oraz sportowych przez osoby studiujące na UMK oraz uczące się w ULO.

Tradycyjnie podczas uroczystej inauguracji wręczone zostały tytuły "Najlepszego Absolwenta", "Najlepszego Studenta" i "Najlepszego Studenta-Sportowca" UMK oraz "Najlepszego Ucznia Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego". O tym, do kogo trafią, zdecydował Senat Uczelni.

Najlepszy Student Sportowiec w roku akademickim 2023/2024 to brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Paryżu Mirosław Ziętarski. Laureat jest studentem bezpieczeństwa narodowego na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uczestnikiem Programu Kariera Dwutorowa oraz zawodnikiem AZS UMK Toruń. W swojej wioślarskiej karierze może pochwalić się takimi osiągnięciami jak mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy oraz kolekcją medali Mistrzostw Świata (2017, 2019, 2022, 2023). Zawodnik AZS UMK Toruń w 2016 roku zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie płynąc w czwórce podwójnej zajął 4. miejsce. Występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (w kategorii dwójek podwójnych) zakończył na 6. pozycji. Wywalczył brązowy medal w wioślarskiej rywalizacji czwórek podwójnych mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Nasz medalista z Paryża Mirosław Ziętarski został uznany za najlepszego studenta-sportowca w roku akademickim 2023/2024
fot. Andrzej Romański

Podczas uroczystości nastąpiło także wręczenie pucharu zwycięzcom Olimpiady Międzywydziałowej – Copernicady. Trofeum po raz ósmy z rzędu trafiło do reprezentacji Wydziału Prawa i Administracji.