Mistrz czeskiego toru

Fot. Źródło: https://www.instagram.com/p/C_NqxF_IHyd [dostęp 30.08.2024] fot. Instagram: @konrad.waliniak

Konrad Waliniak w minionym tygodniu rozbił bank na czeskich welodromach zostając m.in podwójnym mistrzem madisonu. To jednak nie wszystko, co zdobył w tamtych dniach.

Student architektury informacji na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych oraz uczestnik Programu Kariera Dwutorowa reprezentujący drużynę GKS Cartusia Kartuzy rozpoczął z wysokiego C.

W ubiegły weekend stanął czterokrotnie na podium w ramach praskiego Summer Track. Konrad zdobył 1. miejsce w madisonie, 2 srebrne medale w wyścigu punktowym i scratch oraz brąz w wyścigu eliminacyjnym.

Natomiast wczoraj do kolekcji dołożył kolejny złoty krążek. Występ w prościejowskim GP TUFO-VC Olomouckého kraje zagwarantował Waliniakowi drugie złoto w madisonie.

Konrad Waliniak (ur. 08.12.2004) - polski kolarz występujący w klubie GKS Cartusia Kartuzy. Student architektury informacji na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz uczestnik Programu Kariera Dwutorowa. Do jego niedawnych sukcesów należy m.in. zdobycie 4 medali w ramach Prague Summer Track (złoto, 2x srebro i brąz) (2024), złota w GP TUFO-VC Olomouckého (2024) czy 3 miejsca podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w kategorii orlików w jeździe indywidualnej na czas (2024).

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.