Włoska rozgrzewka

Fot. Źródło: https://www.instagram.com/p/C_EErN7OFSu/ [dostęp 29.08.2024] fot. Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team

Kolarki z Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific będące jednocześnie studentkami naszego Uniwersytetu uczestniczącymi w Programie Kariera Dwutorowa w miniony weekend wystartowały w dwóch wyścigach po malowniczych włoskich trasach. To jednak nie koniec rowerowych zmagań, gdyż już dzisiaj rozpoczęły Giro Della Toscana, który potrwa do niedzieli.

W sobotę 24. sierpnia Patrycja Lorkowska - studentka kierunku sport i wellness na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych - wystąpiła w Trofeo Citta Di Longarone, gdzie metę przekroczyła jak siódma z całej stawki. Trasę o długości 94,7 km ukończyła w czasie 02:24:20.

Następnego dnia natomiast krążek dla toruńskiej drużyny zdobyła Eliza Rabażyńska - również studentka sport i wellness - wywalczyła brązowy medal w wydarzeniu Giornata Rosa - Memorial Chiara Pierobon. 9 rund o łącznej długości 117 km Eliza wraz z resztą peletonu ukończyła w czasie 02:59:50.

A już teraz możecie śledzić zmagania fitnesek w Giro Della Toscana i kibicować im aż do niedzieli.

Oficjalna strona wydarzenia:

Patrycja Lorkowska (ur. 04.12.1998) - polska kolarka, studentka kierunku sport i wellness na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz uczestniczka Programu Kariera Dwutorowa. Na koncie ma wiele medali i tytułów mistrzowskich w kolarstwie szosowym, torowym oraz przełajowym. Pierwszy tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Elita zdobyła w 2019 r. w konkurencji drużynowej. W październiku 2020 r. zdobyła swoje pierwsze medale Mistrzostw Europy. Na włoskim torze w Fiorenzuoli wywalczyła brązowy medal w konkurencji madison oraz w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W listopadzie pojechała na kolejne Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, tym razem w kategorii Elita – wraz z koleżanką z kadry zajęły 4. Patrycja Lorkowska kontynuuje swoją medalową pasję i w roku olimpijskim jest w wysokiej formie – w maju 2024 r. podczas Grand Prix na czeskim welodromie w Brnie zdobyła aż cztery medale (3 złote i 1 srebrny), a kilka dni później "wykręciła" dwa złote medale podczas Pucharu Polski w kolarstwie szosowym miejsce.

Eliza Rabażyńska (ur. 04.01.2005) - polska kolarka występująca pod barwami TKK Pacific, studentka kierunku sport i wellness na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Brązowa medalista Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym (2023). Złota medalistka Grand Prix Zemako w Brnie (2024). Zdobyła także 4 miejsce podczas Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w Krasnobrodzie (2024).

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.