Program Wellness (po)rusza

Zajęcia jogi, instruktorka stoi tyłem do aparatu i ma rozłożone ręce, pozostali uczestnicy w tle ją naśladują
Pierwsze zajęcia Programu Wellness UMK ruszą już na początku września fot. Andrzej Romański

Uniwersyteckie Centrum Sportowe przygotowuje się do kolejnego sezonu Programu Wellness UMK. Zapisy ruszą 26 sierpnia, a pierwsze zajęcia dla dorosłych i dzieci rozpoczną się 2 września.

Program Wellness UMK to zajęcia sportowe przygotowane dla osób zatrudnionych na Uniwersytecie i ich rodzin. Z oferty mogą skorzystać także emerytowani pracownicy, studenci, doktoranci i absolwenci UMK. W ofercie znajdują się różne formy aktywności fizycznej, a godziny zajęć zostały zaplanowane tak, by nie zaburzać harmonogramu dnia.

W ramach Programu Wellness od 2 września będzie można uczestniczyć w zajęciach m.in. pilatesu, shape, jogi i zdrowego kręgosłupa. Dla osób lubiących bardziej intensywne zajęcia ruchowe, UCS zaplanowało aqua aerobik, zumbę i salsation. W ofercie pojawiły się także nowe propozycje, takie jak body art i ergometr wioślarski. Od 1 października oferta zostanie poszerzona o badminton, pływanie, trening funkcjonalny oraz nowości: Ritmo do Brazil, sambę brazylijską i taniec towarzyski.

Na wrześniowe zajęcia będzie można zapisać także dzieci, a w ofercie znalazły się ćwiczenia doskonalenia lub nauki pływania dla różnych grup wiekowych (6-8, 8-10 i 10-12 lat; zajęcia z nauki pływania zostały dodatkowo poszerzone o grupę 4-6-latków), treningi piłki nożnej, treningi z elementami judo i gimnastyka. Od 1 października ruszą zajęcia dla miłośników szachów.

Dodatkowo dostępna będzie możliwość wykupienia na dany miesiąc kalendarzowy karnetu OPEN na uniwersytecki basen, umożliwiającego nielimitowaną liczbę wejść w danym miesiącu. Uniwersyteckie Centrum Sportowe zastrzega sobie prawo do każdorazowego potwierdzenia tożsamości posiadacza karnetu. Karnet jest imienny, nie ma możliwości przekazania go drugiej osobie. Opłacić można go za pośrednictwem gotówki, karty płatniczej lub bonu z Działu Socjalnego UMK w recepcji basenowej UCS I.

Treningi badmintona rozpoczną się w październiku
fot. Andrzej Romański

Aby zapisać się na zajęcia, konieczne będzie założenie konta. Po rejestracji należy oczekiwać wiadomości z hasłem, które po pierwszym zalogowaniu można zmienić w zakładce "dane podstawowe". Uniwersyteckie Centrum Sportowe przygotowało szczegółową instrukcję, jak skorzystać z oferty. Po założeniu konta można dodatkowo zainstalować w telefonie aplikację eFitness, by tam zarządzać swoim grafikiem zajęć.

Przez aplikację eFitness na treningi można zapisać także dzieci (przy rejestracji konta należy zaznaczyć odpowiednią zgodę). W przypadku chęci zapisania dzieci przez aplikację, należy dodatkowo poinformować organizatorów o takiej potrzebie.

Osoby, które potrzebują wsparcia w rejestracji, mogą skontaktować się z koordynatorami Programu Wellness UMK: Oliwią Matuszewską (tel. 56 611 4581, e-mail: m_oliwia@umk.pl) lub Janem Rosickim (tel. 56 611 4378, e-mail: jan.rosicki@umk.pl).

Wszystkie bieżące informacje oraz grafik zajęć można znaleźć na stronie https://uniwersytetmikolajakopernika-torun.cms.efitness.com.pl/.