Mistrzynie narodów

Fot. Źródło: https://www.instagram.com/p/C-k4456Klns/?igsh=a2tqbG1odXI0aTVn&img_index=1 [dostęp 13.08.2024] fot. Tomasz Sokołowski

Reprezentacja Polski kobiet w koszykówce 3x3 została mistrzem turnieju FIBA 3x3 U23 Nations League 2024 - Europe 4, co oznacza nie tylko złoto na szyi zawodniczek, ale awans do zawodów w ramach Młodzieżowego Pucharu Świata. Z naszej perspektywy jednak najistotniejszym faktem jest to, że szeregi biało-czerwonych, prócz Julii Bazan, Marty Agnieszki Stawickiej i Klaudii Elżbiety Wnorowskiej, zasiliła Aleksandra Pszczolarska - studentka turystyki i rekreacji na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz uczestniczka Programu Kariera Dwutorowa pozwalającego bezproblemowo łączyć studiowanie z karierą sportową. Wiemy, że Polki stanęły ostatecznie na szczycie podium. Jednakże jak radziły sobie na każdym z tzw. stopów?

Poniedziałek, 29. lipca.
Szolnok, Węgry.
Inauguracyjny stop biało-czerwone kończą na drugim miejscu, pokonując pewnie Wielką Brytanię 21:6 oraz Węgry 21:14. Jedyna przegrana tego dnia miała miejsce w ostatniej rozgrywce z Izraelem - zwycięzcą - 15:19. Dodatkowo nasze koszykarki uzyskały najwyższą liczbę trafionych punktów - 57, wyprzedzając m.in. o 5 oczek Węgry.

Wtorek, 30. lipca.
Pozostajemy na Węgrzech.
Pierwszy triumf i to w niezwykłym stylu. Jeden punkt zadecydował o wygranej Polek z Izraelkami (13:12) i Węgierkami (15:14).

Środa, 31. lipca.
Ostatni dzień w Szolnok.
Pierwszy i ostatni raz poza podium. Po zdecydowanym zwycięstwie nad Brytyjkami 18:8, przyszła pora na dwie przegrane. Wpierw z Izraelem 13:15, a następnie z Czechami 13:17.

Środa, 7. sierpnia.
Katowice, Polska.
Tydzień odpoczynku i rozgrywki na własnym podwórku poskutkowały udanym powrotem. Team Polska zdobywa drugie miejsce, pokonując Brytyjki 21:12 oraz Czeszki 19:17. Jedynym wyzwaniem tego dnia okazały się być ponownie reprezentantki z Izraela - przegrana 15:19.

Czwartek, 8. kwietnia.
Wciąż Katowice.
Powrót na szczyt. Polki zdobywają pierwsze miejsce pokonując rzutem na taśmę Węgry 21:20 oraz, już zdecydowanie pewniej, Czechy 21:12.

Piątek, 9. kwietnia.
Katowice po raz trzeci i ostatni.
Bez większych zaskoczeń. Wielka Brytania pokonana 21:7, Węgry 19:13. Odwet przyszedł natomiast ze stron południowych sąsiadek - Czeszek. Dwupunktową przewagą kończą ten dzień i ostatni stop tego turnieju - 10:12. Polki natomiast zdobywają drugie miejsce.

WYNIKI

Aleksandra Pszczolarska (ur. 24.10.2001) - polska koszykarka, występująca na pozycjach niskiej lub silnej skrzydłowej. Obecnie reprezentuje drużynę PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski. Ola jest ponadto studentką turystyki i rekreacji na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz uczestniczką Programu Kariera Dwutorowa. Zwyciężczyni turnieju FIBA 3x3 U23 Nations League 2024 - Europe 4 (2024). Młodzieżowa wicemistrzyni Polski (2024). Brązowa medalistka Akademickich Mistrzostw Polski (2024). Posiada tytuł najlepszej zawodniczki U23 EBLK (2023).

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.