Cztery medale w czwórmeczu | Podsumowanie Meczu U23 Czechy-Węgry-Ukraina-Polska

3 dyscypliny, 3 srebrne i 1 brązowy medal - tak kończą czwórmecz lekkoatletyczny w Krakowie toruńscy studenci.
20. lipca reprezentacje Polski, Ukrainy, Czech i Węgier zmierzyły się ze sobą w różnorodnych dyscyplinach lekkoatletycznych na krakowskim stadionie Akademii Wychowania Fizycznego.

Pierwszy srebrny medal należy do Mateusza Kołodziejskiego - studenta fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu, uczestnika Programu Kariera Dwutorowa (PKD) i zawodnika sekcji lekkoatletycznej CWZS Zawisza Bydgoszcz. Mateusz w skoku wzwyż z wynikiem 2.16m zagwarantował sobie drugą lokatę podczas tego wydarzenia.

Pozostając jeszcze w "skocznych" konkurencjach, przejdźmy do Anny Matuszewicz - studentki prawa na Wydziale Prawa i Administracji, uczestniczki PKD oraz członkini Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Toruniu. Ania w skoku w dal osiągnęła wynik 6.05m, dokładając do puli drugi srebrny medal.

Ostatnie srebro uzyskuje Magdalena Żelazna - studentka kognitywistyki na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych, uczestniczki PKD i członkini klubu sportowego AZS AWF Gorzów - która to w chodzie sportowym dystans 10 000m ukończyła w czasie 48:11.15.

W tej samej konkurencji tuż za Magdą znalazła się Kinga Waleriańczyk - studentka zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz zawodniczka KMKL Sztorm Kołobrzeg. Kinga stanęła na trzecim miejscu podium w czasie 51:20.72.

Gratulacje!

WYNIKI

Mateusz Kołodziejski (ur. 22.06.2002) - polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku w dal. Zawodnik sekcji lekkoatletycznej CWZS Zawisza Bydgoszcz, a także student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunku fizjoterapia na Wydziale Nauk o Zdrowiu, będący aktywnym członkiem Programu Kariera Dwutorowa. Do jego ostatnich osiągnięć należy zdobycie drugiego miejsca w czwórmeczu lekkoatletycznym (2024), pierwszego miejsca na 41. PZLA Mistrzostwach Polski U23 (2024), srebra na Halowych Mistrzostwach Polski (2024) czy złota na Mistrzostwach Polski U23 (2023). W rankingu worldathletics.org znajduje się aktualnie na 92. pozycji (https://worldathletics.org/athletes/poland/mateusz-kolodziejski-14852654 [dostęp 16.07.2024].

Anna Matuszewicz (ur. 05.04.2003) - polska lekkoatletka. Zawodniczka Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Toruniu oraz studentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie jest członkinią Programu Kariera Dwutorowa. Prócz zdobytego srebra na 41. PZLA Mistrzostw Polski U23 (2024) oraz czwórmeczu lekkoatletycznym (2024) do jej osiągnięć należy m.in. złoto i srebro na Halowych Mistrzostwach Polski (2024) w skoku w dal, a także złoto na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegu na 200m (2023) czy złota na Międzynarodowych zawodach w Mariborze (2022). W rankingu worldathletics.com w kategorii skok w dal kobiet znajduje się na 95. miejscu (https://worldathletics.org/athletes/poland/anna-matuszewicz-14875227 [dostep 16.07.2024].

Magdalena Żelazna (ur. 16.04.2004) - polska lekkoatletka specjalizująca się w chodzie sportowym. Zawodniczka AZS AWF Gorzów, a także studentka kognitywistyki na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i uczestniczka Programu Kariera Dwutorowa. Srebrna medalistka czwórmeczu lekkoatletycznego (2024) oraz zdobywczyni pierwszego miejsca w międzynarodowym wydarzeniu Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup (2023). Mistrzyni Mistrzostw Polski U20 (2022; 2023).

Kinga Waleriańczyk (ur. 19.08.2002) - polska lekkoatletka specjalizująca się w chodzie sportowym. Zawodniczka KMKL Sztorm Kołobrzeg gościnnie występująca we francuskim klubie Limoges Athlete, w którym to zdobyła m.in. srebrny medal Ligii francuskiej (2024). Kinga jest także studentką zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prócz zdobytego brązu w czwórmeczu lekkoatletycznym (2024) uzyskała także wicemistrzostwo Mistrzostw Polski U20 (2021).

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.