Walka do końca | Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w Sprincie Kajakowym 2024 ICF

Uśmiechnięta kobieta, w tle logo Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu
Fot. Źródło: https://www.facebook.com/WlokniarzChelmza/posts/pfbid0KdoygTESjXShYPTYfD6hGvd5sB527opdnyEnr5MqJP32urEQ4t7TtC8p7cBEpUofl?rdid=BUEqFosfHd9ncrVJ [dostęp 23.07.2024] fot. KST Włókniarz Chełmża

W dniach 17-21. lipca w bułgarskim Płowdiw odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i U23 w Sprincie Kajakowym.

Zuzanna Błażejczak - wychowanka KST Włókniarz Chełmża oraz studentka turystyki i rekreacji na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej będąca uczestniczką Programu Kariera Dwutorowa - ostatniego dnia zawodów wraz z Valerym Vichevem z klubu MKS Czechowice w konkurencji sztafeta na dystansie 5000m zdobyła 4 miejsce w czasie 22:02.872.

Rywalizacja była niezwykle zacięta, zwłaszcza z reprezentacją Francji, z którą to Zuzia i Valerii walczyli o brązowy medal. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Jak relacjonuje klub Zuzanny:

Od samego początku, na każdej zmianie, ich pozycja oscylowała wokół 2-4 miejsca, rywalizacja była niezwykle zacięta, w pewnym momencie zawodnik z Francji, walczący o brązowy medal z reprezentantem Polski, nie omija jednej boi nawrotowej, co jest niepodważalnym złamaniem regulaminu, za co grozi dyskwalifikacja, a przynajmniej dodatkowe 10sekund kary. Zaistniałą sytuację bardzo dobrze uchwyciły kamery, więc były na to dowody i kierownik Reprezentacji Polski od razu interweniował w tej sprawie u sędziego głównego, niestety jak na razie protesty nie przyniosły szczęśliwego zakończenia ale nie składamy broni!

- https://www.facebook.com/share/p/ztaCtNgHGsks95L1/ [dostęp 23.07.2024]

Pomimo tego i tak jesteśmy dumni i gratulujemy WYNIKÓW.

Zuzanna Błażejczak - polska kajakarka występująca pod sztandarem KST Włókniarz Chełmża oraz studentka turystyki i rekreacji na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu będąca uczestniczką Programu Kariera Dwutorowa. Zuzanna jest brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Sprincie Kajakowym w Szeged (2022), złotą medalistką Mistrzostw Polski w maratonie kajakowym (2024), a także wicemistrzynią 87. Mistrzostw Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym (2024) i zdobywczyni 4. miejsca w sztafecie na dystansie 5000m podczas Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w Sprincie Kajakowym w Płowdiw.