Złoty debiut | X Enea Bydgoszcz Triathlon

Dwójka naszych studentów z Programu Kariera Dwutorowa - Barbara Streng oraz Wojciech Kopyciński - zdominowała X Bydgoski Triathlon, który w tym roku odbył się w weekend 13-14. lipca.

Dla studentki fizjoterapii z Wydziału Nauk o Zdrowiu była to pierwsza, i miejmy nadzieję nie ostatnia, przygoda.
Basia zdobyła 1. miejsce w kategorii kobiet na dystansie 1/8 osiągając czas 01:02:38.
Jak sama stwierdziła we wpisie na swoim profilu:

Zapisując się na te zawody pół roku temu na samą myśl o pływaniu się topiłam. O posiadaniu, a co dopiero umiejętności jazdy na rowerze czasowym nawet nie marzyłam. Bieganie było zawsze “głupie i męczące” (kto mnie zna ten wie jak bardzo lubiłam się z tą dyscypliną).
Dlatego cieszę się nie tyle z wyniku co z drogi jaką przeszłam przez te pół roku.

- https://www.instagram.com/p/C9nBvnyNi8_/?igsh=MTI1dnl3eGdob3Vxbw%3D%3D&img_index=1 [dostęp 22.07.2024]
Tym bardziej gratulujemy tego sukcesu!

Kolejnym, i to na dodatek podwójnym, medalistą tych zawodów został także Wojtek - student automatyki i robotyki na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.
Złoty medal zdobył pierwszego dnia zawodów pokonując łączny dystans 56,5km w czasie 01:45:34.
Drugie krążek - srebrny - uzyskał na dystansie 1/8. Wicemistrzostwo wywalczył poniżej godziny - 00:53:43.

Wielkie gratulacje!
Ogromnie się cieszymy, że nasi studenci osiągają nie tylko sukcesy, ale robią to w wielu dziedzinach i dyscyplinach.

WYNIKI

X Enea Bydgoszcz Triathlon to dziesiąta edycja imprezy, która co roku gromadzi ponad 4 500 zawodników i blisko 25 000 kibiców.
Enea Bydgoszcz Triathlon to jedno z największych wydarzeń multisportowych na Świecie i największa impreza triathlonowa w Polsce.
Zawody w dniach 13-14 lipca odbyły się na czterech dystansach:
- Super Sprint (240m pływania, 18km jazdy rowerem i 4,25km biegu)
- 1/8 (475m pływania, 19km jazdy rowerem i 5,5 km biegu)
- 1/4 (950m pływania, 38km jazdy rowerem i 10,8 km biegu)
- 1/2 (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 22 km biegu)
Oprócz zawodów indywidualnych, na Enea Bydgoszcz Triathlon odbywa się rywalizacja sztafet oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy w triathlonie czy Puchar Świata w Quadrathlonie.
Zawody zdobyły tytuły: Debiut Roku (2015) i Impreza Roku (2015, 2016, 2018) przyznane zawodom przez środowisko triathlonowe.
Więcej informacji: https://bydgoszcztriathlon.pl/

Barbara Streng (ur. 13.05.2000) - polska wioślarka obecnie reprezentująca barwy AZS UMK Toruń oraz członkini Programu Kariera Dwutorowa i studentka fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Do jej ostatnich osiągnięć należy m.in. zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy w wioślarstwie morskim w konkurencji endurance (2024), złotego medalu Akademickich Mistrzostw Polski w ósemce kobiet (2024) oraz złotego medalu podczas Uniwersjady w Chengdu (2023). W tym roku została także wyróżniona medalem im. Bronisława Czecha. Prócz wioślarstwa próbuje swoich sił w lekkoatletyce. Dotychczas miała okazję reprezentować UMK podczas Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych (2024) oraz została zwyciężczynią X Enea Bydgoszcz Triathlon (2024) w kategorii kobiet.

Wojciech Kopyciński (ur. 15.10.2002) - polski lekkoatleta specjalizujący się w biegach długodystansowych oraz członek Programu Kariera Dwutorowa i student automatyki i robotyki na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Złoty i srebrny medalista X Enea Bydgoszcz Triathlon w klasyfikacji generalnej (2024). Wicemistrz III Triathlonu La Rive, gdzie ukończył dystans 1/4 IronMana (2024). Zwycięzca 9. Żelaznego Triathlonu organizowanego w Okunince nad Jeziorem Białym (2024) i zdobywca srebra podczas 13. RUN TORUŃ Plaza (2024).

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.