Akademiccy Mistrzowie Świata | AMŚ w wioślarstwie 2024

Złote medalistki AMŚ. Od lewej: Kinga Stałęga, Weronika Kaźmierczak, Zuzanna Lesner, Anna Potrzuska | Fot. Źródło: https://shorturl.at/5DBxC [dostęp 08.07.2024] fot. Łukasz Szeląg

Ze złotem i brązem kończą Akademickie Mistrzostwa Świata w wioślarstwie studenci z Programu Kariera Dwutorowa i zawodnicy sekcji wioślarskiej AZS UMK.

Kinga Stałęga - studentka medioznawstwa na WFiNS - wraz z Zuzanną Lesner, Weroniką Kaźmierczak i Anną Potrzuską z czasem 06:37.60 pewnie sięgnęła po złoty medal Mistrzostw w holenderskim Rotterdamie.
Drugi medal dla toruńskich azetesiaków wywalczył z kolei Oskar Streich - student turystyki i rekreacji na WNoZiGP.
W składzie z Bartłomiejem Sopońskim, Bartoszem Bartkowskim i Emilianem Jackowiakiem wywalczył 3 miejsce osiągając czas 06:04.12.
Bliskie podium były natomiast Dominika Gałka - psychologia, WFiNS - oraz Julia Hakobyan - zarządzanie, WNEiZ.
W konkurencji dwójka kobiet zajęły 4 miejsce w czasie 07:32.27.

Kinga Stałęga (ur. 03.01.2005) - polska wioślarka, zawodniczka sekcji wioślarskiej AZS UMK Toruń, studentka medioznawstwa na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych. Złota medalistka Akademickich Mistrzostw Świata oraz III Pucharu Świata (2024). W tegorocznych regatach kwalifikacyjnych w Lucernie do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu zajęła 4 miejsce.

Oskar Streich (ur. 05.01.2001) - polski wioślarz, zawodnik sekcji wioślarskiej AZS UMK Toruń, student turystyki i rekreacji na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Brązowy medalista tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata. Zdobywca pierwszego miejsca Mistrzostw Świata U23 (2023) oraz trzeciego miejsca w II Pucharze Świata (2022).

Dominika Gałka (ur. 31.08.2002) - polska wioślarka, zawodniczka sekcji wioślarskiej AZS UMK Toruń, studentka psychologii na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych. Wraz z Julią Hakobyan zajęła 4 miejsce podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata. Do innych jej osiągnięć należy zdobycie 5 miejsca w Mistrzostwach Europy (2024).

Julia Hakobyan (ur. 22.10.2004) - polska wioślarka, zawodniczka sekcji wioślarskiej AZS UMK Toruń, studentka zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Wraz z Dominiką Gałką zajęła 4 miejsce podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata. W tym roku zdobyła także 5 miejsce w Mistrzostwach Europy. W 2022 r. w Mistrzostwach Świata U19 uplasowała się również na 5 lokacie.

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.