Wykładowcy UCS z Nagrodami Rektora

fot. Andrzej Romański

1 lipca w Auli UMK mgr Michał Wasielewski, mgr Kamil Michalski oraz mgr Michał Tyburski otrzymali z rąk JM Rektora UMK prof. dr hab. Andrzej Sokali wyróżnienie za indywidualne osiągnięcia dydaktyczne.
Cieszę się, że z roku na rok wręczam coraz więcej nagród. Dzięki Państwa pracy i pasjom nasz Uniwersytet może się rozwijać i proponować coraz lepsze warunki pracy i kształcenia. - podsumował JM Rektor.
Serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że nasza kadra jest tworzona przez tak wykwalifikowane osoby.

mgr Michał Wasielewski  - metodyk, dydaktyk, trener sekcji piłki ręcznej, lekkiej atletyki, biegów przełajowych, korfballu oraz unihokeja. Naukowo i dydaktycznie zaangażowany w badania nad sprawnością fizyczną studentów oraz diagnozowanie i monitorowanie aktywności fizycznej i zdrowia. Współkoordynator Copernicady. Trener medalistów Akademickich Mistrzostw Polski (brąz - biegi przełajowe, skok o tyczce, srebro - unihokej, skok w dal, bieg na 100m, trójskok. Odpowiedzialny za popularyzację sportu amatorskiego wśród żeńskiej części Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

mgr Kamil Michalski - dydaktyk oraz trener koszykówki. Współkoordynator Copernicady. Odpowiedzialny za szkolenie sekcji koszykówki AZS UMK. Na UMK wprowadził do programu zajęć koszykówkę 3x3, która cieszy się dużą popularnością wśród studentów. Zaangażowany trener drugoligowego zespołu koszykówki AZS UMK Transbruk Toruń, z którą zdobył wiele sukcesów, w tym znalezienie się w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce. Bierze także czynny udział w trenowaniu drużyny koszykówki męskiej w ramach Akademickich Mistrzostw Polski. Do największych sukcesów należy m.in. zdobycie tytułu Akademickiego Mistrza Polski w 2022 roku.

mgr Michał Tyburski - metodyk, dydaktyk, certyfikowany trener personalny, instruktor siłowni oraz programowania treningu motorycznego, a także trener piłki siatkowej mężczyzn. Współorganizator i współkoordynator Turnieju Kopernikańskiego, Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw oraz Copernicady.