2. Tour de Pologne | Natalia Krześlak na 8. miejscu klasyfikacji generalnej

Źródło: https://www.instagram.com/p/C82jrFFu9Ul/?img_index=1 [dostęp 02.07.2024] fot. Toruński Klub Kolarski Pacific - Nestlé Fitness Cycling Team | Miłosz Kobiałka

W miniony weekend odbyła się już druga edycja Tour de Pologne kobiet, która w tym roku zawędrowała aż na Lubelszczyznę. 3 dni zmagań kolarek z całego świata okazały się nie lada wyzwaniem - nie tylko z powodu wysokiego poziomu umiejętności samych uczestniczek, ale i temperatury, która swój szczytowy punkt osiągnęła w finałowy dzień zawodów. To jednak nie powstrzymało trójki naszych studentek z Programu Kariera Dwutorowa przed startem, co poskutkowało 8. miejscem w klasyfikacji generalnej Natalii Krześlak.

Pierwszego dnia na Panie czekał do pokonania dystans 4.5km.
W czołówce stawki znalazła się Zuzanna Chylińska - studentka filologii włoskiej na WH, zawodniczka TKK Pacific. Zuzia ukończyła 1. etap na 5. miejscu z czasem 05:44.81.
Na 27. pozycji do mety dojechała koleżanka Zuzi z klubu - Natalia Krześlak - studentka komunikacji i psychologii w biznesie na WNEiZ. Finisz przekroczyła z czasem 5:55.41.
Z kolei 88. lokatę z czasem 6:33.72 zajęła Agata Kowalska - studentka prawa na WPiA, na co dzień reprezentująca barwy belgijskiego klubu Baloise WB Ladies, lecz tym razem występująca pod sztandarem polskiej reprezentacji.

Drugi dzień okazał się być prawdziwym testem wytrzymałości - 136,1km - odcinek Krasnystaw-Kraśnik w powiecie kraśnickim.
Natalia ukończyła drugi etap w pierwszej dziesiątce na 6. pozycji z czasem 3:19:32. Zuzia natomiast ukończyła peleton na 66. miejscu w czasie 3:26:32.

Finał pomimo nieznacznie krótszego niż w poprzednim dniu dystansu okazał się być wymagający ze względu na wspomnianą wcześniej temperaturę. Kolarki miały do przejechania blisko 103km i to w niebywałym upale.
Natalia zakończyła na 36. miejscu stawki, a Zuzanna na 45.

Ciężka praca i determinacja oraz pokaz wytrzymałości zagwarantowały w ostatecznej klasyfikacji generalnej Natalii Krześlak 8. miejsce, a Zuzannie Chylińskiej 52.
Drużyna TKK Pacific zawody ukończyła na 15. miejscu.

Każdy etap był naprawdę bardzo interesujący, a poziom był wysoki. Osiągnęliśmy to, na czym nam zależało, żeby kobiece kolarstwo w Polsce się rozwijało. (...) Chcemy doprowadzić Tour de Pologne Women do takiej klasy, jaką ma wyścig mężczyzn. (https://tourdepolognewomen.pl/holenderki-kroluja-w-kazimierzu-dolnym/ [dostęp 02.07.2024]
- tak podsumował tegoroczne zawody Czesław Lang, ikona polskiego kolarstwa, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata oraz Dyrektor Generalny Tour de Pologne Women.

Tegoroczny Tour de Pologne kobiet to powracający po aż blisko 8 latach wyścig kolarek szosowych z całego świata na poziomie amatorskim i profesjonalnym. 1. edycję z 2016 roku wygrała mistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim - Jolanda Neff. Najlepsza z Polek - Paulina Brzeźna-Bentkowska skończyła wyścig tuż za podium, na czwartej pozycji. 2. edycja została zorganizowana na terenach Lubelszczyzny, gdzie cyklistki ścigały się ze sobą w trzech etapach w takich miejscowościach jak: Lublin, Krasnystaw, Kraśnik, Nałęczów oraz Kazimierz Dolny. Panie miały do pokonania prawie 250km. Więcej na temat zawodów znajdziecie TUTAJ.

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.