Medal Mirosława Ziętarskiego i kwalifikacja olimpijska Łukasza Pawłowskiego

Od czwartku 25 kwietnia osady wioślarskie rywalizowały na torze w węgierskim Szeged o prymat na Starym Kontynencie. W mistrzostwach wystartowało aż czworo studentów-sportowców Uniwersytetu, z najbardziej utytułowanym studentem bezpieczeństwa narodowego - Mirosławem Ziętarskim. Wspaniałym wynikiem w Szeged może pochwalić się również Łukasz Pawłowski trener dwójki podwójnej kobiet, asystent w UCS.

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański broniła tytułu mistrzów Europy.
Start na torze w Szeged był pierwszym z kontrolnych startów polskiej osady przed rozpoczynającymi się za niespełna 100 dni Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

Mirosław Ziętarski wraz z kolegami z osady świetnie popłynął w drugim biegu eliminacyjnym, uzyskując najlepszy czas eliminacji. Polacy płynęli pierwsze 1000 metrów nieznacznie za osadą z Półwyspu Apenińskiego, po przyśpieszeniu w połowie dystansu wysforowali się na pierwsze miejsce, które dowieźli ze znaczną przewagą do mety.

Pokaz mocy zawodnika AZS UMK Toruń Mirosława Ziętarskiego oraz kolegów z osady zaostrzył apetyt przed finałem, który rozegrano w sobotę. Od startu bardzo mocno ruszyli reprezentanci Włoch i Szwajcarii, wyprzedzając Polaków. Tym razem włoska osada utrzymała równe i mocne tempo aż do mety, goniona przez zawodników ze Szwajcarii i Polski. Nasza czwórka stoczyła zażarty bój o drugie miejsce z osadą z Helwecji, dodatkowo naciskana przez zbliżających się Brytyjczyków. Ostatecznie po emocjonującej walce Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zajęli trzecie miejsce i zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy.

To kolejny medal, jaki z rywalizacji z najlepszymi na Starym Kontynencie przywozi Mirosław Ziętarski – student bezpieczeństwa narodowego, zawodnik AZS UMK Toruń.

Przed trudnym zadaniem stanęły studentki Kinga Stałęga, Julia Hakobyan i Dominika Gałka, które wraz z Anną Potrzuską rywalizowały z najlepszymi czwórkami kobiet długich wioseł. W swoim debiucie w mistrzostwach Europy studentki medioznawstwa, zarządzania i psychologii zajęły piąte miejsce w biegu finałowym. Warto przypomnieć, że trójka z AZS UMK Toruń Kinga Stałęga, Julia Hakobyan i Dominika Gałka to zawodniczki kategorii U23.

Srebrny medalista z Pekinu Łukasz Pawłowski jest z pewnością dumny dwójki podwójnej kobiet.
Katarzyna Wełna i Martyna Radosz, prowadzone przez pracownika UMK, wywalczyły kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Zatem w Polskiej reprezentacji na zawody wioślarskie znajdą się z pewnością trener Łukasz Pawłowski oraz student bezpieczeństwa narodowego Mirosław Ziętarski.

Kinga Stałęga, Julia Hakobyan i Dominika Gałka prawdopodobnie staną przed szansą na kwalifikację olimpijskie podczas regat w Lucernie 19-21 maja. Trzymamy kciuki!

galeria zdjęć

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij, aby powiększyć zdjęcie.