Pierwsza część konferencji pt. "Aktywność fizyczna mimo wszystko. Aktywność fizyczna drogą do zdrowia" już za nami. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia!
Konferencja przebiegła zgodnie z planem (więcej na temat harmonogramu wydarzeń znajdziecie TUTAJ), a dla uczestników czekała nie tylko spora dawka wiedzy, ale także atrakcje w postaci występu szermierzy czy możliwość rozruszania swojego ciała między kolejnymi wystąpieniami za sprawą ergometrów wioślarskich.
Po uroczystym otwarciu przez Panią Prodziekan Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych głos zabrała dr Małgorzata Grabowska z Uniwersyteckiego Centrum Sportowego przedstawiając zależności między brakiem aktywności fizycznej a negatywnym wpływem na zdrowie. 2. wystąpienie należało do dr Anny Łukaszewskiej, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia, która podzieliła się z uczestnikami wynikami nt. aktywności fizycznej uczniów w toruńskich szkołach. Natomiast dr hab. Anna Nowakowska, prof. UMK z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych zaprezentowała prozdrowotny wymiar aktywności fizycznej w kontekście jej wpływu na stan zdrowia. Po tym wystąpieniu dla obecnych nastąpiła krótka przerwa, podczas której mieli okazję nie tylko poczęstować się zdrowymi przekąskami, ale także spróbować swoich sił na ergometrach wioślarskich.
Drugą część konferencji otworzył występ prof. dr hab. Piotra Błajeta - dyrektora Uniwersyteckiego Centrum Sportowego, podczas którego opowiadał o aktywności fizycznej i jej wpływem na zdrowie psychiczne - głównie w grupie dzieci i młodzieży. Mieliśmy także okazję zapoznać się z raportem wojewódzkim dot. otyłości wśród uczniów. O odporności i wpływowi sportu na nią podzieliła się dr hab. Sylwia Wrotek, prof. UMK z Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych. Nie zabrakło także perspektywy zawodowego sportowca - olimpijczyka Łukasza Pawłowskiego, który to z kolei podjął temat szkoły jako ważnego miejsca dla krzewienia nawyków ruchowych. Zwieńczeniem konferencji był występ Mateusza Dobiesa, studenta kierunku sport i wellness na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, który tego popołudnia postanowił zabrać głos w imieniu społeczności studenckiej ws. aktywności fizycznej.
To nie był jednak koniec wrażeń, gdyż dla obecnych czekał pokaz szermierczy klubu Aramis. Wśród gości specjalnych, prócz ww. Łukasza Pawłowskiego, pojawił się także Jakub Obala - mistrz świata w karate tradycyjnym.
Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom, prelegentom oraz gościom specjalnym za obecność podczas 1. części konferencji.
Widzimy się w kwietniu!